AktualnościResearch blogVideoW roku liturgicznym

Godzina „zero”! NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO!

Tekst gościnnie: z portalu biblenote.pl

26 STYCZNIA 2020 roku, w Niedzielę Słowa Bożego, rusza projekt „Słowo blisko Ciebie”. Z inicjatywy Wspólnoty Hallelu Jah będziemy czytać po jednym  rozdziale z kolejnej, wyznaczonej księgi Pisma Świętego.  Przez te niemal cztery lata towarzyszyć nam będzie ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista, który przez wygłaszanie kolejnych konferencji, wprowadzać nas będzie w poszczególne części Biblii.

Jak dołączyć do projektu?

  • Pobierz aplikację na Androida. W ten sposób codziennie otrzymasz rozdział Biblii + komentarze + wprowadzenie ks. Rosika do poszczególnych ksiąg Pisma Świętego. Przypomni ona o przypisanym do danego dnia fragmencie Pisma Świętego. Znajdziecie w niej również odnośnik do strony programu Słowo Blisko Ciebie, na której zamieszczane będą sukcesywnie materiały pogłębiające czytanie Bożego Słowa.
    Aplikację można zainstalować w dowolnym momencie, umożliwia ona ustawienie daty startowej w wybranym przez siebie terminie. To narzędzie zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych grup, które pragną przylgnąć do Pisma Świętego i poznać Je w całości.
  • Czytaj nas na Facebooku
  • Pobierz i wydrukuj harmonogram czytań – to jest plan lektury Biblii przez trzy lata.

A o co chodzi i jakie są założenia programu Słowo blisko Ciebie? – o tym opowiada Magdalena Ludwina.

A już teraz można posłuchać wprowadzenia do ewangelii synoptycznych, od których rozpoczynamy lekturę Biblii.

Polub stronę na Facebook

Share:
ks. Mariusz Rosik