Research blog

Requiem…

Siostra prof. Ewa Józefa Jezierska OSU z s. mgr K. Słowik i adiunktem ks. M. Rosikiem (2010)

***

Boże Ciało 2018.

Właśnie dotarłem do domu.

Około 18.00 udało mi się pokonać korki i przedrzeć do Wrocławia z Budzowa, niedaleko Zakopanego, gdzie głosiłem homilie z racji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas drogi powrotnej dotarła do mnie smutna wiadomość o odejściu do Pana Siostry Profesor Ewy Józefy Jezierskiej OSU. Zabolało. Zatrzymałem się na pół godziny. Choć już wcześniej wiedziałem, że stan jest ciężki, to jednak nie dałem rady – musiałem przeczekać szok po uświadomieniu sobie, co się wydarzyło.

Kilka godzin później znalazłem się w mieszkaniu i wtedy to zobaczyłem…

Dzień wcześniej zdałem sobie sprawę, że mija właśnie dziesięć lat od kiedy powstała seria wydawnicza „Bibliotheca Biblica”. Postanowiłem napisać o tym na moim blogu i aby nie zapomnieć – wyciągnąłem z serii na „chybił – trafił” jedną z trzydziestu wydanych książek. Położyłem ją na biurku…

Ostatnie zdanie książki brzmi: „Życie chrześcijanina zmierza poprzez doczesność do pełnego pozostawania z Panem”. A potem już tylko cytat: „Będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem” (1 Tes 4, 17).

Requiem aeternam…

 

Share:
ks. Mariusz Rosik